Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się całą dobę

Data publikacji 22.08.2022

O niezwykłym szczęściu może mówić 100-letni mieszkaniec jednej z podkieleckich miejscowości, który zasłabł, lecz na swojej drodze napotkał jadącego na służbę dzielnicowego z Komisariatu Policji w Chmielniku. Z kolei 51-letni kielczanin, który będąc w stanie nietrzeźwości próbował wyjechać z przysklepowego parkingu został zatrzymany przez będącego w pobliżu funkcjonariusza, służącego na co dzień w Komisariacie Policji III w Kielcach.

Pierwsza z sytuacji wydarzyła się w Piotrkowicach w piątkowe popołudnie, 19.08.2022 roku, gdy termometry wskazywały ponad 32 stopnie Celsjusza. Dzielnicowy chmielnickiego komisariatu jechał na służbę, którą rozpoczynał o 14.00. W pewnym momencie funkcjonariusz na poboczu zauważył mężczyznę prowadzącego rower, który zasłabł i się przewrócił. Policjant nie pozostał obojętny. Zatrzymał się, udzielił pierwszej pomocy i wezwał na miejsce karetkę pogotowia, która przetransportowała jak się okazało 100-letniego mężczyznę do szpitala w Chmielniku.

Do kolejnej interwencji policjanta poza służbą doszło w sobotę wieczorem. Tym razem funkcjonariusz z Komisariatu Policji III w Kielcach robiąc zakupy w jednym ze sklepów wyczuł woń alkoholu od jednego z klientów. Zwrócił również uwagę na jego dziwne zachowanie i chwiejny krok. Policjant przez szybę witryny sklepowej wypatrzył jak ów mężczyzna wsiada za kierownicę osobówki i próbuje odjechać. Funkcjonariusz szybkim działaniem uniemożliwił mu odjechanie i wezwał na miejsce policjantów z drogówki. Badanie 51-letniego kielczanina wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Co ciekawe, a jednocześnie naganne, mężczyzna jechał ze swoim 11-letnim synem.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony