Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pajęczańscy policjanci ujawnili ponad 100 kg marihuany

Data publikacji 23.08.2022

Policjanci z komendy powiatowej w Pajęcznie zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który na swojej posesji posiadał znaczne ilości narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 4 milionów złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

19 sierpnia 2022 roku w godzinach wieczornych pajęczańscy policjanci pojechali do wytypowanej posesji w jednej z miejscowości w gminie Sulmierzyce, aby zweryfikować pozyskane informacje. Podczas sprawdzania posesji ujawnili w budynku mieszkalnym oraz gospodarczym rosnące krzaki i już suszące się konopie inne niż włókniste. Łącznie zabezpieczono 108,56 kg tego towaru o czarnorynkowej wartości ponad 4 milionów złotych. Badania laboratoryjne potwierdziły,  że to marihuana.

W związku z przestępczym procederem zatrzymano 53-letniego mieszkańca gminy Sulmierzyce. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Wieluniu, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

  • w pomieszczeniu policjant stojący tyłem w kamizelce z napisem policja trzyma zatrzymanego mężczyznę - stojącego tyłem
  • w pomieszczeniu, na strych widać suszące się rośliny przywiązane do drewnianych bele
  • na terenie leśnym widać policjant z kamizelką z napisem policja, który kuca, widać plecy. Obok rozciągające się rośliny konopi innych niż włókniste
  • ścięte krzaki konopi
Powrót na górę strony