Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała skoczyć z wiaduktu, uratowali ją policjanci

Data publikacji 26.08.2022

Kolejny raz policjanci nie dopuścili do tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie. Tym razem stróże prawa z Oleśnicy uratowali młodą kobietę, która chciała skoczyć z wiaduktu. W skutecznych działaniach funkcjonariuszom nie przeszkodził fakt, że desperatka nie znała języka polskiego.

Dolnośląscy policjanci, pełniąc służbę, są zawsze przygotowani do niesienia pomocy innym. Niejednokrotnie od ich skuteczności i profesjonalizmu zależy życie drugiego człowieka. Jednymi z najtrudniejszych interwencji są te, podczas których funkcjonariusze pomagają osobom próbującym targnąć się na własne życie.

Takie właśnie zdarzenie miało miejsce w Oleśnicy, gdzie mundurowi zostali zadysponowani na interwencję dotyczącą zdesperowanej kobiety, która siedziała na barierach ochronnych wiaduktu i chciała skoczyć. Policjanci po niezwłocznym przybyciu na miejsce ustalili, że niedoszła samobójczyni to 19-letnia obywatelka Boliwii. W związku z tym funkcjonariusze rozmawiali z kobietą w języku angielskim. Nie przeszkodziło to mundurowym w takim prowadzeniu rozmowy, aby uzyskać jak najwięcej czasu na podjęcie skutecznych działań ratujących życie 19-latki. W pewnym momencie, gdy stróżom prawa udało się trochę uspokoić desperatkę, wykorzystali jej chwilową nieuwagę i chwycili ją, odciągając od barierki wiaduktu. Gdy była ona już bezpieczna, została przekazana Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Pamiętajmy, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia. Jeżeli napotykamy problemy, nie bójmy się poprosić o pomoc. Nie lekceważmy również sygnałów, które mogą świadczyć, że nasi bliscy chcą targnąć się na własne życie. W każdej takiej sytuacji zgłośmy tę informację pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może zapobiec tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony