Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiększona flota piotrkowskiej drogówki

Data publikacji 02.09.2022

Policjanci piotrkowskiej drogówki otrzymali nowe motocykle marki BMW R 1250 RT. Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nowe jednoślady usprawnią pracę policjantów. Dzięki szybkości i zwrotności pozwolą na pełnienie służby w miejscach z dużym natężeniem ruchu, jakl na przykład w centrach miast czy na zakorkowanej autostradzie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie wjedzie policyjny radiowóz. Nowe BMW R 1250 RT posiadają dwucylindrowy silnik typu bokser o pojemności 1254 cm3 generujący moc 136 KM i moment obrotowy 143 Nm. Motocykle oznakowane są zgodnie z nowym wzorem oraz wyposażone w liczne odblaski i ledowe światła uprzywilejowania. Są to pojazdy jednoosobowe, gdyż miejsce pasażera zajmuje kufer ze sprzętem radiowym.

Patrole motocyklowe będą dbały o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu, jednocześnie realizując swoje zadania służbowe. Motocykle współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

(KWP w Łodzi / mw)

  • dwa policyjne motocykle
  • policjant na motocyklu - widok z przodu
  • policjant na motocyklu - widok z tyłu
  • logo programu operacyjnego zakupu sprzętu
Powrót na górę strony