Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową. Zlikwidowana plantacja, a jej właściciel aresztowany

Data publikacji 02.09.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu oraz marihuanę, z której można było uzyskać blisko 3000 porcji handlowych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeleniogórski sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzewanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że mężczyzna w zajmowanym przez siebie lokalu zorganizował uprawę ziela konopi. W wyniku sprawdzeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 200 krzewów konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Mundurowi zatrzymali również 47-latka, właściciela plantacji znajdującej się w namiotach wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do należytego wzrostu roślin. Ponadto policjanci zabezpieczyli marihuanę, z której można było uzyskać blisko 3000 porcji handlowych.

47-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 31 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.01 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.69 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony