Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała odebrać sobie życie, uratowali ją szczecińscy policjanci

Data publikacji 06.09.2022

Kolejny raz policjanci nie dopuścili do tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie. Tym razem mundurowi z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej dzisiejszej nocy uratowali młodą kobietę, która usiłowała popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie policjantów zapobiegło tragedii. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego szczecińskiej komendy, dzisiejszej nocy usłyszeli podany drogą radiową komunikat dotyczący kobiety, która ma zamiar popełnić samobójstwo. Mundurowi szybko ustali adres, gdzie może znajdować się desperatka, ujawniając na klatce schodowej fragment linki. Po sprawdzeniu pomieszczeń piwnicznych oraz strychu policjanci odnaleźli kobietę, która podjęła ten desperacki krok.

Funkcjonariusze natychmiast ściągnęli owinięty wokół szyi pasek i zaczęli udzielać kobiecie pierwszej pomocy. Po udrożnieniu dróg oddechowych 27-latka odzyskała oddech. Na miejsce wezwano pogotowie, które przetransportowało ją do szpitala.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania życia kobiety. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania szczecińskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony