Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy wywiadowcy odzyskali skradziony telefon, na ręce ich przełożonego trafiły podziękowania

Data publikacji 06.09.2022

Wrocławscy wywiadowcy z Wydziału Prewencji i Patrolowego podczas kontroli odzyskali skradziony wcześniej telefon komórkowy. Jak napisał w specjalnym liście z podziękowaniem adresowanym do Komendanta Miejskiego Policji jego użytkownik – „wykazali się niezwykłą inicjatywą i dokładnością”. Dzięki działaniom wrocławskich policjantów ważne dane służbowe nie trafiły w niepowołane ręce.

Na ulicy Kleczkowskiej funkcjonariusze Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej skontrolowali 39-letniego mężczyznę. Ujawnili przy nim telefon komórkowy, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazał się być utraconym.

Użytkownik telefonu po jego odzyskaniu w ramach podziękowań przesłał list adresowany do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, w którym wyraził swoją wdzięczność. Telefon jest własnością firmy, w której pracuje. Znajdowały się w nim bardzo ważne dane służbowe, które na szczęście nie trafiły w niepowołane ręce.

39-latek, który był w posiadaniu kradzionego telefonu oświadczył, że kupił go na jednym z targowisk. Przypominamy, że paserstwo jest przestępstwem, za które grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Aleksandra Rodecka
tel. 693 403 817

Pliki do pobrania

  • 213.94 KB
    transkrypcja podziękowania
Powrót na górę strony