Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki reakcji mieszkańca, nie doszło do tragedii

Data publikacji 07.09.2022

Właściwa reakcja mieszkańca powiatu brzozowskiego, który nie przeszedł obojętnie obok potrzebującego pomocy, zapobiegła tragedii. Policjanci zostali wezwani do śpiącego w aucie mężczyzny, obok którego w foteliku płakało małe dziecko. Okazało się, że mężczyzna chorował na cukrzycę i potrzebował pomocy.

W poniedziałek, 05.09.2022 roku, około 17.00, dyżurny brzozowskiej jednostki został powiadomiony przez zaniepokojonego mieszkańca powiatu brzozowskiego, że na ulicy Rynek, w rejonie ratusza, znajduje się zaparkowany ford, w którym za kierownicą śpi mężczyzna, a obok w foteliku jest małe dziecko. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Po chwili funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce. Siedzący za kierownicą 32-latek był bardzo osłabiony, mężczyzna wyjaśnił, że choruje na cukrzycę. Wraz ze swoim 2-letnim dzieckiem wracał ze żłobka, ponieważ źle się poczuł, zjechał na parking przy ratuszu. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia ratunkowego niezwłocznie udzieliła pomocy mężczyźnie, podając mu leki. Dziecko na szczęście nie potrzebowało pomocy medycznej. Po pewnym czasie na miejsce przybył ojciec 32-latka, który zaopiekował się swoim synem i wnukiem.

Właściwa reakcja mieszkańca, który nie przeszedł obojętnie obok potrzebującego pomocy, zapobiegła tragedii. Apelujemy do wszystkich, aby nie odwracali wzroku - nasza reakcja, jeden telefon powiadamiający policjantów i inne służby ratownicze, może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszów / mw)

Powrót na górę strony