Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w porę dotarli z pomocą

Data publikacji 07.09.2022

Policjanci z komisariatu w Nowem, pow. świecki, uratowali 38-latka. Mężczyzna zażył leki, które popił alkoholem. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę zespołu medycznego. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Policjanci z ogniwa prewencji komisariatu w Nowem, w powiecie świeckim, sierż. Szymon Lipecki i st. post. Mateusz Lamkowski zostali skierowani przez dyżurnego jednostki do jednego z mieszkań na terenie gminy Nowe, gdzie według zgłoszenia miał przebywać mężczyzna zamierzający popełnić samobójstwo.

Mundurowi szybko przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres. Liczyła się każda sekunda, gdyż życie ludzkie było zagrożone. Drzwi mieszkania były otwarte. Na miejscu zastali leżącego na łóżku mężczyznę, który prawdopodobnie zażył dużą ilość leków, popijając je alkoholem. Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy, po czym powiadomili służby medyczne. 38-latek został w asyście policjantów przewieziony do szpitala.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania jego życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy

116 123 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: Jak pomóc sobie i innym w depresji

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony