Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozytywnie nakręceni – kolejna pomoc policjantów dla Jasia

Data publikacji 09.09.2022

Policjanci po raz kolejny zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 6-letniemu chłopcu w walce z chorobą. Funkcjonariusze nie zwalniają tempa z niesieniem pomocy, już dzisiaj zachęcają wszystkich mieszkańców powiatu nowosolskiego do włączenia się w kolejną akcję. „Wkręć się i Ty! - przynieś nakrętki do komendy i pomóż Jasiowi cieszyć się kolorami wiosny.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Kolejny raz zorganizowali zbiórkę nakrętek dla Jasia. 6-letni chłopczyk choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu „Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”. Funkcjonariusze w czwartek (8 września) przekazali Jasiowi worki po brzegi wypełnione nakrętkami i tego samego dnia już rozpoczęli kolejną zbiórkę. Tym razem zbierają dla chłopca nakrętki i kasztany. Zadowolony Jasio wyjechał z komendy z kolejną „porcją” nakrętek. Cieszył się, że mógł wcielić się w rolę policjanta, siedząc na prawdziwym policyjnym motocyklu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. W podziękowaniu wręczył funkcjonariuszom kwiatki, mając pewnie cichą nadzieję, że niebawem sam też będzie mógł zachwycać się ich pięknym kolorem.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i mieszkańcy powiatu nowosolskiego, którzy systematycznie przynosili do komendy nakrętki.

Policjanci nie przestają pomagać! W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt telefoniczny dzwoniąc pod numer 690 106 192. Nakrętki i kasztany można przynieść do komendy w godzinach od 7 do 14,  od poniedziałku do piątku, a w innym terminie można pozostawić w recepcji komendy.

POZYTYWNIE NAKRĘCENI

POZYTYWNIE NAKRĘCENI. KOLEJNA POMOC POLICJANTÓW DLA JASIA

SŁUŻBY MUNDUROWE Z POMOCĄ DLA 4-LETNIEGO JASIA

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Mały chłopiec stojący przy policjantach i motocykla.
  • Mały chłopiec przy policjantce.
  • Mały chłopiec stojący przy metalowym pojemniku na nakrętki.
  • Mały chłopiec stojący przy policjancie drogówki.
  • Mały chłopiec idący z policjantka za rękę.
  • Mały chłopiec siedzący na policyjnym motocyklu w towarzystwie policjanta.
  • Chłopiec wręcza kwiaty policjantce, a policjantka chłopcu torbę z prezentami.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.48 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony