Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycali ponad 3 miliony sztuk papierosów

Data publikacji 29.06.2006

Ponad 3 miliony sztuk papierosów przemycali w paletach z soczkami owocowymi czterej mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 25-34 lata. Są już w rękach opolskich policjantów i odpowiedzą teraz za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała przestępstw skarbowych. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

21 czerwca 2006 tego roku funkcjonariusze policji z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w wyniku podjętych działań i czynności śledczych, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu, zatrzymali cztery osoby z terenu województwa śląskiego. Wszystkie one podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która w maju 2006 roku przemyciła z Polski do Wielkiej Brytanii ponad 3 miliony sztuk papierosów ukrytych w artykułach spożywczych. Transport mężczyźni przygotowywali w jednej z podopolskich miejscowości, natomiast papierosy ukryte i przemycane były na paletach z soczkami.

Skarb Państwa stracił w ten sposób - z tytułu akcyzy i podatku VAT - nie mniej niż 1 milion złotych. 23 czerwca br. Sąd Rejonowy w Opolu wobec dwóch zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.


Powrót na górę strony
Polska Policja