Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 2 rowery elektryczne o wartości 20 tysięcy złotych i zatrzymali osoby odpowiedzialne za kradzież

Data publikacji 10.09.2022

Kryminalni z Bolesławca zatrzymali przestępców, którzy ukradli turystom z kampera 2 rowery elektryczne o wartości 20 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn został zatrzymany, gdy siedział w zaparkowanym pojeździe, w którego wnętrzu znajdował się jednoślad, natomiast jego kompan został zatrzymany podczas przejażdżki skradzionym rowerem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bolesławca w wyniku działań operacyjnych ustalili podejrzanych w sprawie kradzieży 2 rowerów elektrycznych. Przestępcy wykorzystali moment, kiedy pokrzywdzeni podróżujący kamperem, zjechali na terenie powiatu bolesławieckiego na posiłek, pozostawiając pojazd z przypiętymi do niego rowerami. Podejrzani przecięli linkę stalową i dokonali kradzieży jednośladów o wartości 20 tysięcy złotych.

Dwa dni po zdarzeniu jako pierwszy zatrzymany został 27-latek, który siedział w zaparkowanym samochodzie na terenie jednej z miejscowości w powiecie bolesławieckim. W pojeździe policjanci ujawnili jeden ze skradzionych jednośladów.

W dalszej części realizacji zatrzymany został jego 28-letni kompan podczas jazdy na drugim ze skradzionych rowerów.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia, a mienie zostało zwrócone właścicielom. O ich najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd, a zgodnie z artykułem 279 Kodeksu karnego grozić im może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony