Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z komendy wojewódzkiej będąc po służbie zatrzymał złodzieja

Data publikacji 13.09.2022

Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się całą dobę. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby czy zdjęcia munduru. Nie ma znaczenia, w którym wydziale czy jednostce pełni się służbę. Tym razem udowodnił to funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, który zauważył złodzieja w supermarkecie. Zatrzymany 33-latek najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Wczoraj przed godziną 19.00 funkcjonariusz w godzinach pozasłużbowych, gdy właśnie robił zakupy w jednym z supermarketów w gdańskim Nowym Porcie, zauważył mężczyznę, który przekroczył linię kas nie płacąc i pobiegł w stronę wyjścia. Mężczyzna uciekał z wózkiem, w którym były m.in. odkurzacz oraz środki czystości. Dla policjanta ta sytuacja była oczywista. Funkcjonariusz ruszył za nim i już po chwili ujął złodzieja. Natychmiast po tym, powiadomił oficera dyżurnego, który na miejsce skierował patrol. Zatrzymany mężczyzna to 33-letni mieszkaniec Gdańska. Całość odzyskanego mienia, o wartości prawie 1500 złotych, wróciła na sklepowe półki, a złodziej trafił do policyjnego aresztu.

Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i zajmuje się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców. Zazwyczaj zatrzymuje groźniejszych przestępców, jednak jak każdy funkcjonariusz, zawsze reaguje, gdy łamane jest prawo.

Zatrzymany mężczyzna jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży mienia o wartości prawie 1500 zł. Za kradzież grozi kara nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony