Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaangażowanie, profesjonalizm, szybkość działania - policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

Data publikacji 15.09.2022

Policjanci z lubskiego komisariatu przeczesywali ulice, lasy oraz dworce za zaginionym mężczyzną. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, w ciągu dwóch godzin zaginiony cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów i trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W środę, 14 września 2022 roku do dyżurnego lubskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o zaginionym. Zaniepokojona rodzina zgłosiła o zaginięciu schorowanego mężczyznę, który wyszedł z domu wcześnie rano, nie mówiąc nic nikomu. Mężczyzna miał mieć wcześniej myśli samobójcze, najbliżsi nie mogli się z nim skontaktować. W jednostce został ogłoszony alarm. Policjanci pełniący służbę, a także ci, którzy w tym dniu mieli wolne, zaangażowali się w działania. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których mógł znajdować się zaginiony, okoliczne sklepy, stacje paliw, a także dworce autobusowe.  Przeczesywano tereny leśne, miejscowość, w której mieszkał i pobliskie drogi dojazdowe. Mundurowi sprawdzali również, czy osobie o podanych personaliach udzielano pomocy medycznej.

Działania zakończyły się  szczęśliwie. Dzięki dobrej koordynacji działań i szybkiej reakcji na zgłoszenie, po niespełna dwóch godzinach policjanci odnaleźli mężczyznę całego i zdrowego w lesie. Później został on przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną. Tego typu zgłoszenia, gdzie zagrożone jest życie ludzkie, są sprawą priorytetową. Policjanci zawsze bardzo poważnie je traktują i angażują się w najwyższym stopniu.

Jeżeli wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś, kto potrzebuje pomocy. Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14.00 do 22.00
  • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę
  • 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony