Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja wytwórni tabletek ecstasy

Data publikacji 29.06.2006

Policjanci z warszawskiego oddziału CBŚ zlikwidowali nielegalną wytwórnię tabletek ecstasy. Do akcji użyto śmigłowca. Zatrzymano matkę i dwóch synów. Obaj współpracowali z warszawskimi grupami przestępczymi, należeli także do tzw. "grupy wolskiej". Zabezpieczono urządzenia i półprodukty do wytwarzania tabletek oraz ok. 5 tys. porcji gotowego narkotyku.

Wieczorem policjanci z CBŚ, przy asyście śmigłowca, weszli na teren posesji w okolicach Nasielska. W jednym z budynków gospodarczych zabezpieczyli linię produkcyjną 3 tys. gotowych porcji narkotyku. W domu przebywała matka jednego z podejrzanych, przy której znaleziono ok. 45 tys zł. pochodzących najprawdopodobniej z handlu narkotykami. Kobieta została zatrzymana. Na posesji zabezpieczono dodatkowo dwa samochody.

Jej synowie, Piotr i Paweł Sz., zostali zatrzymani przed jednym z bloków na warszawskiej woli. Byli całkowicie zaskoczeni. W ich mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 2 tys. tabletek ecstasy, półprodukty do ich wytwarzania i elementy broni. Obaj bracia współpracowali z grupami przestępczymi z Warszawy i okolic, należeli do tzw. "grupy wolskiej".

Cała przestępcza trójka była obserwowana przez policję od kilku miesięcy.

Powrót na górę strony
Polska Policja