Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie zapobiegł tragedii

Data publikacji 15.09.2022

Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi będąc na urlopie zauważył dym wydobywający się z budynku. Jak się okazało, ogień zaczął rozprzestrzeniać się na poddaszu domu. Tylko dzięki sprawnemu działaniu policjanta nie doszło do tragedii a szybko wezwana straż pożarna dotarła na czas.

Do zdarzenia doszło 8 września 2022 roku przed godziną 11.00 w miejscowości Piątek. Policjant wydziału kryminalnego łódzkiej komendy będąc na urlopie zauważył kłęby dymu wydobywające się z domu wielorodzinnego. Natychmiast pobiegł w jego kierunku chcąc udzielić pomocy osobom przebywającym wewnątrz. Okazało się, że w domu na szczęście nikogo nie było. Funkcjonariusz ostrzegł lokatorów przylegającego budynku . Mając pewność, że żadnej z osób nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo i nie ma konieczności ewakuacji  wezwał służby ratunkowe. Po przyjeździe kilku zastępów straży pożarnej, ogień nie miał szansy na rozprzestrzenienie się i został sprawnie ugaszony. Dzięki natychmiastowej reakcji łódzkiego policjanta nie doszło do tragedii.

Zachowanie stróża prawa pokazało, że hasło „pomagamy i chronimy” to dewiza, która przyświeca policjantowi w codziennej służbie ale i poza nią.

Jeśli jesteś świadkiem pożaru lub innego niebezpiecznego zdarzenia - reaguj i zadzwoń na numer alarmowy 112.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony