Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono prawie 1,5 tony suszu liści tytoniowych

Data publikacji 15.09.2022

Proszowiccy policjanci z wydziału kryminalnego oraz prewencji na terenie powiatu, zabezpieczyli ponad 1400 kg suszu liści tytoniowych, których wprowadzenie do obrotu spowodowałoby uszczuplenie Skarbu Państwa o ponad 700 tys. złotych.

W ubiegłym tygodniu, 07.09.2022 roku, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach na terenie powiatu zatrzymali do kontroli fiata, którym poruszało się dwóch mężczyzn narodowości romskiej. Podczas kontroli w pojeździe ujawniono ponad 1110 kg suszonych liści tytoniowych.

Ponadto jak się okazało, mężczyźni byli poszukiwani do ustalenia miejsca pobytu. Wprowadzenie takiej ilości do obrotu spowodowałoby uszczuplenie Skarbu Państwa o ponad 560 tys. . 47-latek i 57-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut przewożenia nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Dzień później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego fiatem, 56-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który przewoził w pojeździe 300 kg suszonych liści tytoniowych. Wprowadzenie takiej ilości do obrotu spowodowałoby uszczuplenie Skarbu Państwa o ponad 150 tys. zł. Wszystkim trzem zatrzymanym grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

Łącznie wprowadzenie takiej ilości nieopodatkowanego tytoniu do obrotu spowodowałoby uszczuplenie Skarbu Państwa o ponad siedemset tysięcy złotych.   

(KWP w Krakowie /mw)
 

Powrót na górę strony