Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego

Data publikacji 19.09.2022

Policjanci z komisariatu w Osjakowie poszukiwali 60-letniego mieszkańca gminy Ostrówek. Mężczyzna wyszedł z domu, nie mówiąc nikomu dokąd idzie. Dzięki szybkim działaniom mundurowych mężczyzna został bardzo szybko odnaleziony i trafił pod opiekę medyków.

15 września 2022 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca gminy Ostrówek. Skierowani na miejsce mundurowi z Osjakowa, w tym dzielnicowy tego rejonu, w rozmowie z siostrą zaginionego ustalili, że ostatni raz kobieta miała z nim kontakt dwa dni wcześniej. Od tamtej pory nie kontaktował się z nią. Początkowo rodzina na własną rękę próbowała ustalić, gdzie może przebywać  60-latek. Jednak, gdy nie przyniosło to rezultatu, postanowiła powiadomić policjantów.

Mundurowi każdy sygnał o zaginięciu osoby traktują priorytetowo. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania mężczyzny. Dzielnicowy gminy Ostrówek, mający dobre rozpoznanie w terenie, będąc w kontakcie z mieszkańcami zbierał informacje dokąd 60-latek mógł pójść.  Mundurowi z Osjakowa sprawdzali wszystkie miejsca w pobliżu, w których mógł się znajdować zaginiony. Po niespełna trzech godzinach, niedaleko miejsca zamieszkania w rowie melioracyjnym, w zaroślach, policjanci znaleźli leżącego 60-latka. Z mężczyzną nie było kontraktu werbalnego, był przemoczony i wyziębiony. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i mężczyzna trafił pod opiekę służb medycznych.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony