Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z „drogówki” pomogli ciężarnej kobiecie

Data publikacji 19.09.2022

Radziejowscy policjanci udzielili pomocy 32-latce, która w zaawansowanej ciąży została szybko, sprawnie i bezpiecznie przewieziona do szpitala. Kobieta z uwagi na silne bóle, nie była w stanie samodzielnie prowadzić pojazdu. Po kilku godzinach zadzwoniła z podziękowaniami za pomoc.

W czwartek, 15.09.2022 roku, asp. szt. Krzysztof Chłodziński i sierż. Sebastian Dobrzycki z ogniwa ruchu drogowego, pełnili służbę na drodze krajowej nr 62. Kilka minut po 12.00 w Skibinie, zatrzymali do kontroli opla. Samochodem kierowała 32-latka z powiatu włocławskiego, będąca w zaawansowanej ciąży.

W trakcie rozmowy kobieta zaczęła uskarżać się na bóle i poprosiła o pomoc w dotarciu do szpitala, gdyż sama nie mogła dalej prowadzić pojazdu. Z uwagi na duże natężenie ruchu, z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych, policjanci natychmiast ruszyli do pomocy, powiadamiając jednocześnie swojego dyżurnego o tej nietypowej interwencji.

Dzięki błyskawicznemu działaniu i pomocy mundurowych, kobieta szybko i bezpiecznie dotarła do placówki medycznej. Po kilku godzinach, 32-latka zadzwoniła do policjantów i podziękowała im za udzieloną pomoc, mówiąc, że czuje się dobrze i oczekuje na narodziny dziecka.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony