Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 73-letnią grzybiarkę, która zaginęła lesie

Data publikacji 20.09.2022

Policjanci z komisariatu w Osjakowie odnaleźli na jednym z duktów leśnych zaginioną 73-latkę, która wyszła na grzyby i zabłądziła. Dzięki skutecznym działaniom mundurowych kobieta cała i zdrowa, po konsultacji medycznej ,została przekazana rodzinie. Apelujemy o rozsądek i unikanie samotnych wypraw.

19 września 2022 roku, parę minut po godzinie 19:00, do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęła informacja o zaginięciu 73-letniej mieszkanki województwa śląskiego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kobieta podczas rodzinnej wizyty w jednej z miejscowości w gminie Osjaków, około godziny 15:00, wybrała się do pobliskiego lasu na grzyby. Zaniepokojeni dłuższą nieobecnością 73-latki członkowie rodzin początkowo sami próbowali ją odszukać. Gdy ich działania nie przyniosły rezultatu zgłosili policji zaginięcie. Przekazali również mundurowym informacje, iż kobieta ma problemy zdrowotne. W tej sytuacji  mundurowi  w trybie alarmowym rozpoczęli poszukiwania zaginionej. W działania zaangażowano również psa tropiącego z wieluńskiej komendy. Około godziny 20.30, na jednym z duktów leśnych zaginiona kobieta została odnaleziona przez mundurowych z komisariatu w Osjakowie. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, choć była wyziębiona i wystraszona. Policjanci zaopiekowali się seniorką i po konsultacji medycznej przekazali ją pod opiekę  rodzinie.

Wybierając się na grzybobranie pamiętajmy, że nawet w lesie, który wydaje się nam doskonale znany, również możemy się zgubić.

Apelujemy i przypominamy podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony