Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naczelnik drogówki będąc po służbie, pomógł udaremnić ucieczkę złodzieja sklepowego

Data publikacji 20.09.2022

Funkcjonariusz z lubińskiej komendy robił zakupy w jednym z miejscowych marketów i nagle zobaczył uciekającego w kierunku drzwi wejściowych mężczyznę. Zareagował natychmiast, gdy biegł za nim pracownik ochrony. Policjant też ruszył w pościg za mężczyzną, którego po chwili zatrzymał wspólnie z ochroniarzem. Dzięki temu udaremniono próbę kradzieży przedmiotów o wartości ponad 800 złotych. Sprawca trafił do policyjnej celi, a towar z powrotem na sklepową półkę.

Podkomisarz Mariusz Kaciuban, który na co dzień pełni obowiązki Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie będąc w czasie wolnym od służby, zareagował natychmiast, gdy tylko zauważył sytuację niebezpieczną.

Funkcjonariusz robił zakupy w jednym z lubińskich marketów, gdy dostrzegł wybiegającego ze sklepu mężczyznę. Gonił go już pracownik ochrony, więc policjant szybko ruszył za nim w pościg i skrócił dystans dzielący ich od jak się okazało — sklepowego złodzieja.

Gdy wrócili już do marketu, odzyskane przedmioty wyceniono na ponad 800 złotych. Okazało się, że sprawcą kradzieży jest jeden z mieszkańców Lubina, a jego łupem padły elektryczne szczoteczki do zębów. 33-latek wyraźnie nie spodziewał się, że podczas „akcji” na swojej drodze spotka policjanta.

Dodatkowo w trakcie przeszukania podejrzanego, wezwany na miejsce patrol prewencji, ujawnił w jego plecaku pistolet gazowy.

Mężczyzna przekazany został w ręce funkcjonariuszy i trafił do policyjnej celi. Odpowie teraz karnie za popełnione przestępstwo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony