Od dilerów do producenta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od dilerów do producenta

Data publikacji 29.06.2006

Dwaj handlarze narkotyków wpadli w zasadzkę zorganizowaną przez gdańskich policjantów. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 14 osób, które zaopatrywały się u nich w narkotyki. Dzień później, w środę, zatrzymany został producent polskiej heroiny, a linia produkcyjna ukryta w domku letniskowym została zlikwidowana.

We wtorek w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z KMP w Gdańsku na gorącym uczynku wpadli dwaj handlarze narkotyków: Piotr S. (23 l.), z Gdańska, nieznany dotychczas policji, a po godzinie - Andrzej J., (31 l.) z Gdańska, karany wcześniej za przestępczość samochodową. Znaleziono przy nich po kilkanaście porcji dilerskich heroiny. Zostali aresztowani przez sąd na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, który pozwolił na zarzucenie im wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali 14 osób w wieku od 17 do 48 lat, którzy zaopatrywali się u nich w narkotyki. Dilerzy działali w okolicy placu zabaw na ul. Hallera. Po przesłuchaniach odbiorcy narkotyków zostali zwolnieni.

Jednocześnie policjanci ustalali skąd pochodzi heroina. Już następnego dnia, w środę rano, zlikwidowali linię produkcyjną polskiej heroiny ukrytą w domku letniskowym w okolicy Skarszew, w pow. starogardzkim. Policjanci zabezpieczyli m.in. słomę makową, półfabrykaty do produkcji narkotyku, odczynniki chemiczne.

Tego dnia został również zatrzymany producent heroiny – Janusz Sz., (53 l.), skazany wcześniej za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się narkobiznesem. Zatrzymany, który wynajął domek letniskowy specjalnie po to, by produkować w nim heroinę. Policjanci szacują, że łącznie w ciągu ostatnich 6 miesięcy wprowadził na rynek ok. 50 000 porcji polskiej heroiny o wartości czarnorynkowej ok. 250 000 zł. Został już tymczasowo aresztowany.

Powrót na górę strony
Polska Policja