Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźne zdarzenie drogowe na oczach policjantek włocławskiego SPEED-u

Data publikacji 22.09.2022

Kierowca, który nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, otrzymał natychmiastową pomoc. Całe zdarzenie widziały bowiem policjantki włocławskiej grupy SPEED i niezwłocznie zajęły się poszkodowanym. Na szczęście 74–latek nie doznał poważnych obrażeń.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony wtorek (20.09.22) przed godz. 11.00 we Włocławku. Policjantki ruchu drogowego wchodzące w skład grupy SPEED patrolowały wówczas nieoznakowanym radiowozem ulicę Toruńską. W pewnym momencie zauważyły, że pojazd dacia jadący w przeciwnym kierunku, nagle zjechał z jezdni i uderzył w drzewo.
Policjantki od razu zatrzymały się, włączyły sygnały świetlne i podbiegły do auta. W środku był tylko kierowca, który zaczynał tracić świadomość. Funkcjonariuszki czym prędzej przystąpiły do udzielania pomocy. Za pośrednictwem dyżurnego wezwały karetkę oraz wyciągnęły mężczyznę z pojazdu. Do czasu przybycia medyków kontrolowały funkcje życiowe poszkodowanego, który następnie został przewieziony do szpitala. Choć zdarzenie wyglądało groźnie, to na szczęście po badaniach okazało się, że 74-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.
Funkcjonariusze ustalili, że do kolizji doszło z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia kierującego. W związku z powyższym skierują wniosek o badania kierowcy pod kątem ewentualnych przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.35 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony