Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie wraz z sąsiadami uratował dwie osoby z pożaru

Data publikacji 22.09.2022

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadków nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru, w wieżowcu w łódzkiej dzielnicy Widzew. Policjant nie zważając na swoje bezpieczeństwo, z poświęceniem ewakuował wraz z sąsiadami dwie osoby znajdujące się w ogarniętym ogniem mieszkaniu. Interweniujący zaopiekowali się poszkodowanymi aż do przyjazdu medyków, udzielając pierwszej pomocy.

21 września 2022 roku po 21.40 w jednym z mieszkań wieżowca przy ulicy Elsnera wybuchł pożar. Wśród osób, które pierwsze zauważyły i zareagowały był policjant na co dzień pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Wspólnie z innymi mężczyznami widząc i czując dym natychmiast przystąpił do działania. Funkcjonariusz po upewnieniu się, że świadek powiadamia już służby, wbiegł do klatki i na piętro, gdzie paliło się mieszkanie. Tam zastał innego ze świadków, który przed drzwiami reanimował już ofiarę pożaru. Policjant podejrzewając, że w środku mogą znajdować się jeszcze inne osoby, którym grozi poważne niebezpieczeństwo, nie zważając na duże zadymienie i wszechobecny ogień, niemalże wczołgał się do mieszkania gdzie odnalazł leżącą na podłodze kobietę. Z poświęceniem ewakuował 70-letnią właścicielkę lokalu. Po udzieleniu pierwszej pomocy i upewnieniu się, że nic jej nie grozi, przejął udzielanie pomocy nieprzytomnemu 45-latkowi i aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową. Obie ofiary pożaru zostały zabrane do szpitala. Kobieta odniosła obrażenia nie zagrażające jej życiu, pozostała na obserwacji. Natomiast jej znajomy doznał znacznie poważniejszych obrażeń, realnie zagrażających życiu.

Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa wszystkich świadków, którzy nie zważając na liczne zagrożenia, nie wahali się nieść pomocy. Dzięki ich ofiarności i determinacji, dwie osoby nie straciły życia. A ogień nie zagroził innym mieszkańcom bloku.

Serdecznie gratulujemy postawy godnej naśladowania, życząc wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony