Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował mężczyznę, który chciał skoczyć z dachu

Data publikacji 22.09.2022

„Brat chce się zabić”- takie zgłoszenie w środowe przedpołudnie odebrał operator 112. Dzięki dzielnicowemu asp.szt. Danielowi Kamieńskiemu, który w sytuacji kryzysowej błyskawicznie podjął dobrą decyzję, wszystko skończyło się dobrze. 27-latek, który chciał skoczyć z dachu, został uratowany.

W środę, 21 września 2022 roku około godziny 11.00 oficer dyżurny bieruńskiej komendy odebrał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego dotyczące mężczyzny, który chce popełnić samobójstwo. O desperackich myślach 27-latka zawiadomiła jego siostra. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce wszystkie policyjne patrole pełniące służbę.

Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi oraz pozostałe służby, mężczyzna był już na dachu, tuż przy jego krawędzi. Sytuacja pogarszała się z minuty na minutę. Policjanci podjęli próbę uratowania desperata. Dzielnicowy asp.szt. Daniel Kamieński błyskawicznie wszedł na dach budynku i rozpoczął rozmowę z 27-latkiem. Po krótkiej chwili udało się dzielnicowemu przekonać mężczyznę, aby w jego asyście zszedł z dachu. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Decyzją ratowników medycznych będących na miejscu interwencji desperat został zabrany do szpitala.

Pamiętaj! Jeżeli masz jakiś problem, zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 22 22.

Pomoc możesz również uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatne numery:

• Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.
• Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00).
• Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl.
• W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony