Kokainowy gang rozbity - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kokainowy gang rozbity

Data publikacji 29.06.2006

Dwóch hurtowników wprowadzających znaczne ilości narkotyków na teren Polski, Niemiec oraz jednego z państw byłego bloku wschodniego zatrzymali szczecińscy policjanci wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym. Z polskimi funkcjonariuszami współpracowali policjanci niemieccy, którzy równocześnie z zatrzymaniami w Polsce aresztowali kilka osób powiązanych z grupą świnoujską.

Kokainowy gang rozbityWe wtorek na jednym z parkingów w Szczecinie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy według policyjnych ustaleń są głównymi hurtownikami narkotyków w Świnoujściu. W trakcie zatrzymania w samochodach ujawniono około 750 gram kokainy oraz ponad 26 tysiące euro. Zatrzymani to 29-letni Grzegorz L. oraz jego rówieśnik Łukasz Sz. Obaj są mieszkańcami Świnoujścia. W momencie zatrzymania mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni i nie stawiali żadnych oporów.

Narkotyki były przygotowane prawdopodobnie do przemytu. Świadczyć o tym może sposób ukrycia oraz przewożenia. Jedna paczka znajdowała się w puszce po whisky natomiast drugie narkotyki ukryte były w specjalnie przerobionej gaśnicy samochodowej.

Zatrzymanych przewieziono do komendy, a następnie przeszukano mieszkania gdzie przebywali w ostatnim czasie. Podczas przeszukań znaleziono jeszcze około 0,300 gramów kokainy oraz znaczną ilość pieniędzy. W sumie znaleziono i zabezpieczono około jednego kilograma kokainy oraz prawie pół miliona złotych w różnych walutach.

Kokainowy gang rozbityOd ponad pół roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z kolegami z CBŚ oraz z Niemiec pracowali nad rozpracowaniem grupy zajmującej się transgranicznym przemytem narkotyków. Jak ustalono grupa wykorzystywała między innymi przejście graniczne w Świnoujściu, przez które przemycała narkotyki na teren Niemiec (Mecklemburgii Pomorza Przedniego). Zatrzymani osobiście lub poprzez kurierów wprowadzali narkotyki także na teren Polski oraz jednego z państw byłego Związku Radzieckiego.

Równocześnie z zatrzymaniami w Polsce również policja niemiecka aresztowała kilka osób powiązanych z grupą świnoujską. Obecnie trwają dalsze czynności mające na celu ustalenie pełnego składu grupy jak i sposobów wprowadzania narkotyków na rynek. Wstępne ustalenia pozwalają stwierdzić, że miesięcznie grupa wprowadzała do obiegu około 5 kilogramów kokainy oraz 20 kilogramów amfetaminy.

Sprawa będzie miała ciąg dalszy.

Powrót na górę strony
Polska Policja