Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania. 40-latek, który rzucił kamieniami w radiowóz usłyszał zarzuty

Data publikacji 23.09.2022

Policjanci zatrzymali pijanego 40- latka, który rzucił kamieniami w przejeżdżający oznakowany radiowóz. Uszkodzeniu uległa przednia szyba oraz karoseria samochodu. Odłamek pękniętej szyby ranił w oko siedzącego za kierownicą funkcjonariusza. Mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę, po godzinie 9, na  ul. Witkiewicza w Sanoku. Stojący przy drodze mężczyzna, nagle rzucił kamienieniami w jadący oznakowany radiowóz. 40-latek został zatrzymany przez policjantów. Mieszkaniec powiatu sanockiego był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa przednia szyba oraz karoseria radiowozu. Wstępnie straty oszacowano na około 2500 tysiąca złotych. Niestety, odłamek pękniętej szyby ranił w oko siedzącego za kierownicą funkcjonariusza. Policjantowi została udzielona pomoc medyczna.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty umyślnego zniszczenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Wobec podejrzanego prowadzone jest także postępowania karne dotyczące przywłaszczenia mienia.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Decyzją prokuratora wobec 40-latka zastosowano policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony