Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poranne poszukiwania zakończone odnalezieniem seniora. Szybkie policyjne działania zapobiegły tragedii

Data publikacji 26.09.2022

Było o krok od tragedii, ale na szczęście 88-latek został odnaleziony. Mężczyzna nie informując rodziny, w środku nocy wyszedł z domu w Jugowicach. Kiedy najbliżsi zorientowali się, że seniora nie ma w miejscu zamieszkania, najpierw na własną rękę rozpoczęli jego poszukania, a ostatecznie powiadomili o tym fakcie Policję. Działania mundurowych bardzo szybko przyniosły oczekiwany efekt. Biorący udział w akcji wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjanci z Głuszycy zauważyli mężczyznę leżącego w rzece, wyciągnęli go z wody i do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wałbrzyscy funkcjonariusze dzisiaj, około godziny piątej nad ranem, otrzymali informację o  zaginięciu mężczyzny oraz jego rysopis. Mundurowi od razu rozpoczęli przeczesywanie terenów zielonych oraz koryta pobliskiej rzeki. Dyżurny w tym samym momencie zadzwonił do pobliskich szpitali, ustalając w ten sposób, że 88-latek nie trafił wcześniej do żadnej z placówek medycznych. W miejsce poszukiwań skierował także przewodnika z psem służbowym.

Ostatecznie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia zaginięcia, biorący udział w poszukiwaniach policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariusze z Głuszycy zauważyli mężczyznę w korycie rzeki. 88-latek zanurzony był w wodzie do wysokości klatki piersiowej. Na szczęście żył. Mundurowi wyciągnęli seniora na brzeg a nastepnie umieścili w policyjnym busie, gdzie otrzymał suche rzeczy na przebranie.

Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był wychłodzony, ale na szczęście przytomny. Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy, a ostatecznie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który udał się z mężczyzną do szpitala. To kolejne pozytywnie zakończone poszukiwania osoby zaginionej przeprowadzone na terenie Dolnego Śląska w ostatnim czasie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony