Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Góry odzyskali mercedesa o wartości 350 tys. zł

Data publikacji 26.09.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze wraz z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, w wyniku intensywnych działań operacyjnych odzyskali skradziony pojazd o wartości 350 tys. zł. Auto kilka dni wcześniej zniknęło z jednej z miejscowości powiatu góreckiego i dzięki policjantom zostało szybko odnalezione, jednak ponad 100 kilometrów dalej, już na terenie województwa wielkopolskiego.

21 września 2022 roku, około godziny 3.00 w nocy, do Komendy Powiatowej Policji w Górze zgłosił się mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że na terenie jego posesji doszło do kradzieży pojazdu marki Mercedes AMG GLC. Wartość samochodu została wyceniona przez właściciela na kwotę 350 tysięcy złotych.

Górowscy policjanci niezwłocznie podjęli wszelkie czynności mające na celu odzyskanie utraconego pojazdu. W takich zdarzeniach najważniejszy jest czas, gdyż z chwilą dostarczenia skradzionego pojazdu do tzw. dziupli bardzo często auta w błyskawicznym czasie są „rozkręcane” na części. Intensywna praca policjantów z wydziału kryminalnego w Górze przyczyniła się do ustalenia kierunku, w którym oddalił się skradziony pojazd. Kolejne czynności umożliwiły również namierzenie miejsca, gdzie można znajdować się utracony mercedes.

Górowscy kryminalni współpracując z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, 23 września bieżącego roku, w godzinach porannych, weszli na teren jednego z warsztatów samochodowych w powiecie szamotulskim. I tym razem praca operacyjna przyniosła pożądany efekt. Policjanci ujawnili skradziony wcześniej samochód. Pojazd nie posiadał już tablic rejestracyjnych i prawdopodobnie w ciągu kilku godzin mógłby „zniknąć”.

Policjanci z Góry prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu ustalenie wszystkich osób zamieszanych w kradzież i pociągniecie ich do odpowiedzialności za popełnione przestępstwo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Kryminalni z Góry odzyskali mercedesa o wartości 350 tys. zł

Pobierz plik Kryminalni z Góry odzyskali mercedesa o wartości 350 tys. zł (format mp4 - rozmiar 11.37 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony