Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę za pobicie i znęcanie się nad 19-latką

Data publikacji 26.09.2022

Policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy zwabili 19-latkę do mieszkania, a następnie znęcali się nad nią. Pokrzywdzona zgłosiła się do Komisariatu Policji w Gdyni–Oksywiu mimo wcześniejszych gróźb, że „jeśli to zrobi to ją zabiją”. Wczoraj decyzją sądu dwie kobiety trafiły na 3 miesiące do aresztu, mężczyzna został objęty przez prokuratora dozorem Policji. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu zgłosiła się 19-letnia kobieta, która poinformowała dyżurnego o tym, że została zwabiona do mieszkania swojej znajomej, gdzie była przetrzymywana i uniemożliwiono jej wyjście. Policjanci ustalili, że dwie kobiety w wieku 24 i 34 lat oraz 31-letni mężczyzna znęcali się i bili pokrzywdzoną. Ponadto kobiety zagroziły 19-latce, że ją zabiją, jeśli zgłosi to na Policję.

Mundurowi ustalili dane kobiet i mężczyzny oraz adresy ich zamieszkania. W wyniku szybkiej interwencji funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o to przestępstwo i przewieźli ich do policyjnej celi.

Wczoraj decyzją sądu 24-latka, 34-latka zostały aresztowane na najbliższe trzy miesiące, a 31-latek został objęty policyjnym dozorem. Za udział w pobiciu i naruszenie czynności ciała grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto kobiety dodatkowo odpowiedzą za znieważenie, naruszenie nietykalności oraz zmuszanie do określonego zachowania.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony