Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prokuratorskie zarzuty dla 50-latka z Chodaczowa

Data publikacji 26.09.2022

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku prowadzi śledztwo przeciwko 50-letniemu mieszkańcowi powiatu leżajskiego, który 24 września 2022 roku, podczas pokazu pirotechnicznego, nieumyślnie doprowadził do wybuchu i rozerwania repliki działa samojezdnego, czym nieumyślnie doprowadził do powstania ciężkich obrażeń ciała dwóch osób – 17 i 19-letnich mężczyzn. Lżejszych obrażeń ciała doznała również 17-letnia kobieta.

Do wydarzeń doszło w sobotę, 24 września 2022 roku, na prywatnej posesji, podczas imprezy z okazji 18 urodzin córki właściciela. W godzinach wieczornych, właściciel posesji, chciał zrobić niespodziankę uczestnikom i zaprezentować wystrzał hukowy z repliki działa samojezdnego (armaty). W uprzednio przygotowanym dziale samojezdnym, po podpaleniu lontu doszło do niespodziewanego wybuchu i rozerwania lufy, której metalowe elementy raniły stojących uczestników imprezy.

Podejrzanemu, dziś, 26 września 2022 roku, przedstawiono zarzuty o nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci detonacji materiału pirotechnicznego umieszczonego w lufie repliki działa samojezdnego i nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała dwóch mężczyzn.

Podejrzany przyznał się zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg wydarzeń.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Źródło: Prokuratura Rejonowa w Leżajsku

Powrót na górę strony