Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w wystawie „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”

Data publikacji 26.09.2022

Podczas wystawy, która odbyła się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego można było obejrzeć sprzęty poszczególnych służb mundurowych oraz wysłuchać ciekawych prelekcji. Przedstawiciele wojska, straży pożarnej i policji opowiedzieli o misjach i akcjach w których brali udział oraz kolegach, którzy polegli podczas pełnienia obowiązków służbowych.

21 i 22 września br. na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie miało miejsce otwarcie wystawy pod nazwą „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Wydarzeniu towarzyszyły prelekcje prowadzone przez przedstawicieli poszczególnych służb.

Prelegenci opowiadali o swojej służbie i niebezpiecznych sytuacjach z jakimi przyszło im się zmierzyć w czasie jej pełnienia. Prezentowali również sylwetki swoich poległych kolegów. Z ramienia Policji, wykład wygłosił nadkom. Franciszek Gawlik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W swoim wystąpienia omawiał między innymi rolę, jaką pełni Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, która wspiera rodziny poległych funkcjonariuszy.

Wystawa miała na celu zwrócenie uwagi, że w mediach pojawia się przekaz o śmierci żołnierza, strażaka, policjanta, a zawsze za tragiczną śmiercią funkcjonariusza służb mundurowych stoi dramat jego osieroconych dzieci i rodziny.

Przed budynkiem muzeum, dla uczestników wystawy poszczególne służby przygotowały swoje stoiska, na których można było obejrzeć sprzęt, a także zasięgnąć informacji o możliwości przyjęcia do poszczególnych formacji. Jedno ze stoisk przygotowane zostało przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze prezentowali swój sprzęt oraz zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

  • dwie młode dziewczyny siedzą na policyjnych kładach
  • młodzież z klas mundurowych przy policyjnym stoisku profilaktycznym
  • Policjant z Komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzi prelekcję dla uczestników wystawy
  • policjantka na stoisku profilaktycznym wręcza uczestnikom wystawy ulotki informacyjne
  • uczennica klasy mundurowej jednej z krakowskich szkół przed budynkiem muzeum siedzi na policyjnym motocyklu obok stoi policjant z drogówki
  • uczniowie klasy mundurowej oglądają policyjny motocykl, obok stoi policjant z drogówki, a w tle dwa radiowozy
  • Wystawa plakatów na sztalugach w budynku Muzeum Lotnictwa Polskiego
  • zaproszeni na wystawę goście z ramienia służb oraz inni uczestnicy wydarzenia
  • żołnierz w czasie prowadzonego wykładu opowiada o swojej służbie
Powrót na górę strony