Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za czynną napaść na stróżów prawa

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci zatrzymali 3 osoby w wieku 16-18 lat, które napadły na interweniujących mundurowych, kiedy ci zatrzymywali 19-latka podejrzanego o rozbój. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Prokurator objął dwoje z nich policyjnym dozorem, grozi im nawet 10 lat więzienia.

Młody mężczyzna napadł na 31-latka nad ranem z 19 / 20 września br., na ulicy Górne Przedmieście. Kryminalni szybko ustalili, że sprawcą jest 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który dodatkowo poszukiwany był listem gończym i musiał trafić do aresztu śledczego. Mundurowi już na drugi dzień namierzyli mężczyznę w jednym z lokali przy ulicy Boryńskiej. Podczas zatrzymania 19-latka jego kompani zaatakowali interweniujących policjantów. Jednego z policjantów skopali po twarzy i ciele, doprowadzając do złamania nosa.

Zatrzymany 19-latek został umieszczony w areszcie śledczym, a za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które napadły na interweniujących mundurowych zostały zatrzymane już następnego dnia. Wśród nich byli 16 i 17-latek oraz 18-latka. Wobec 17-letniego jastrzębianina i 18-letniej żorzanki prokurator zastosował policyjny dozór. Najmłodszy, mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, trafił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Sprawcom napaści na policjantów grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony