Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Senior zgubił się w lesie i przeszedł blisko 20 km

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci z rawskiej komendy przez kilka godzin prowadzili poszukiwania za 80-latkiem, który w godzinach porannych poszedł do lasu w Babsku na grzyby. W poszukiwania zaangażowali się również bliscy mężczyzny, sąsiedzi, ochotnicza straż pożarna, leśnicy oraz myśliwi. Blisko 100 osób poszukiwało seniora. Na szczęście cały i zdrowy został odnaleziony. Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas wypraw na grzybobranie!

W poniedziałek, 26 września 2022 roku po godzinie 16.00 dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 80-latka. Mężczyzna w godzinach porannych wyszedł z domu na grzyby do pobliskiego lasu w Babsku i do popołudnia nie wrócił. Od żony seniora wiedzieliśmy, że nie zabrał  ze sobą telefonu, żeby...go nie zgubić.

Mężczyzna jest schorowany, dlatego też działania w związku z agrożenem dla życia i zdrowia był prowadzone na szeroką skalę. Do pomocy przyszli sąsiedzi, rodzina, ochotnicza straż pożarna, leśnicy oraz myśliwi. Teren do poszukiwań był bardzo rozległy, a zapadający zmrok dodatkowo utrudniał poszukiwania. Podczas działań zostały wykorzystane psy tropiące oraz śmigłowiec z kamerą termowizyjną. W trakcie lotu otrzymaliśmy informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o starszym mężczyźnie, który w okolicach Woli Pękoszewskiej błąkał się po drodze. Operator WCPR, rozmawiając wcześniej z rawskim dyżurnym usłyszał o prowadzonych poszukiwaniach. Kiedy otrzymał zgłoszenie o seniorze dziwnie zachowującym się na drodze, skojarzył fakty i poinformował rawskiego dyżurnego. 80-latek został odnaleziony na terenie powiatu skierniewickiego przez patrol policji z komendy miejskiej w Skierniewicach. Oddalił się od domu ponad 20 kilometrów. Cały i zdrowy został przekazany pod opiekę żony.

Apelujemy do wszystkich osób wybierających się na grzybobranie aby zawsze, bezwzględnie informować bliskich, gdzie idziemy oraz na jak długo. Koniecznie zabierajmy ze sobą naładowany telefon,  latarkę,  niezbędne leki, ciepłą odzież i jedzenie oraz elementy odblaskowe.. Wówczas w sytuacji zagubienia się w lesie  jest dużo większa szansa na szybkie odnalezienie.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony