Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty w śledztwie dotyczącym wymuszenia rozbójniczego i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku prowadzą śledztwo dotyczące wymuszenia rozbójniczego i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. W realizację sprawy włączyli się otwoccy kryminalni, którzy szybko namierzyli i zatrzymali 2 podejrzane osoby. Funkcjonariusze wykonali także szereg innych czynności m.in. przeszukali pojazd oraz miejsca pobytu podejrzanych i przez nich użytkowane, gdzie znaleźli narkotyki. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania. Sąd te wnioski uwzględnił.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku prowadzą śledztwo dotyczące wymuszenia rozbójniczego i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. Jak ustalili, sprawcy pobili pokrzywdzoną i grożąc jej pozbawieniem życia wymusili od niej haracz w kwocie 35 tysięcy złotych oraz zażądali dalszej codziennej płatności w kwocie tysiąca złotych. Miała to być „opłata” za możliwość uprawiania przez nią przydrożnej prostytucji.

W realizację sprawy natychmiast włączyli się otwoccy kryminalni, którzy szybko namierzyli i zatrzymali 2 podejrzane osoby, 31-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę. W trakcie działań funkcjonariusze wykonali także szereg innych czynności m.in. przeszukali pojazd oraz miejsca pobytu podejrzanych i przez nich użytkowane, gdzie znaleźli narkotyki.

W zeszły czwartek 31-latka i 35-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wymuszenia rozbójniczego i sutenerstwa oraz posiadania narkotyków.

Wobec dwójki podejrzanych osób na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Teraz może im grozić do 10 lat więzienia.

Śledztwo jest w toku.

(KSP / kp)

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony