Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo z Targówka w drodze na grzyby zatrzymało poszukiwanego

Data publikacji 27.09.2022

Policyjne małżeństwo z Targówka w czasie wolnym od służby, jadąc na grzyby zatrzymało do kontroli toyotę. Kryminalny rozpoznał w osobie pasażera poszukiwanego mężczyznę. Za 38-latkiem Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli wydał list gończy celem jego zatrzymania i tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Dodatkowo Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ poszukiwała mężczyznę celem ustalenia jego miejsca pobytu do celów prawnych. Powiadomieni o sytuacji przełożeni funkcjonariuszy przyjechali na miejsce i udzielili im asysty przy doprowadzeniu 38-latka do komisariatu.

W niedzielę, 25.09.2022 roku, około 10.30 policyjne małżeństwo pełniące na co dzień służbę w komisariacie Policji na Targówku, na dniu wolnym od służby przemieszczało się swoim samochodem w kierunku Stanisławowa Pierwszego na grzybobranie.

Gdy mijała ich z naprzeciwka toyota, kryminalny zwrócił uwagę na siedzącą za kierownicą kobietę. Rozpoznał w niej partnerkę poszukiwanego listem gończym 38-latka, który najprawdopodobniej podróżował jako pasażer, tuż za siedzeniem kierowcy. Policjant szybko zawrócił swój pojazd i ruszył za toyotą.

Chwilę potem razem z żoną zatrzymał auto. Policjanci sprawdzili tożsamość obu podróżujących autem osób. Szybko potwierdzili, że 38-letni pasażer jest faktycznie poszukiwany listem gończym przez sąd celem tymczasowego aresztowania. Mężczyzna był oskarżony o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością środków odurzających.

Policjanci zatrzymali ściganego mężczyznę i o podjętej interwencji poinformowali swoich bezpośrednich przełożonych, którzy bardzo szybko zjawili się na miejscu, by udzielić im asysty podczas doprowadzenia 38-latka do jednostki Policji.

Policjanci zrezygnowali z osobistych planów i przejechali do komisariatu przy ulicy Chodeckiej, by sporządzić niezbędną dokumentację w związku z zatrzymaniem poszukiwanego.

38-latek trafił do aresztu śledczego.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony