Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaangażowanie + szybkość działania = skuteczność. Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 29.09.2022

Zielonogórscy policjanci codziennie w swej służbie wypełniają słowa roty ślubowania jakie składali wstępując w policyjne szeregi. Czasami jednak, słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu i niezawodności uratują czyjeś życie. Taka sytuacja miała miejsce w miniony wtorek w nocy, kiedy to dzięki zaangażowaniu dyżurnych policjanci służby kryminalnej zdążyli w ostatniej chwili uratować życie mężczyźnie.

We wtorek, 27 września 2022 roku w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze młodszy aspirant Przemysław Dudzik otrzymał informację o mężczyźnie, który zamieścił w internecie film, z którego wynikało, że najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Niestety nie było żadnych informacji, które pomogły by namierzyć mężczyznę i miejsce w którym się znajduje. Film został nagrany w samochodzie, w bliżej nieokreślonym miejscu. Wiadomo było jedynie, że znajduje się gdzieś na terenie Zielonej Góry.

Nie tracąc ani chwili i wiedząc, że sytuacja jest poważna dyżurny młodszy aspirant Przemysław Dudzik wraz ze swoim zastępcą młodszym aspirantem Pawłem Pępkowskim rozpoczęli działania, żeby ustalić miejsce pobytu mężczyzny, skierować we właściwe miejsce policjantów i zapobiec tragedii. Sytuacja była trudna, ponieważ z relacji mężczyzny w nagranym przez niego filmie wynikało, że prawdopodobnie już mógł zrobić sobie krzywdę, więc liczyła się każda minuta.

Dyżurni użyli dostępnych policyjnych środków technicznych i dzięki wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, gdy udało się ustalić więcej szczegółów powiadomili patrole w mieście, a także policjantów służby kryminalnej, aby szukali samochodu, w którym znajduje się osoba z filmu. Mężczyzna został odnaleziony przez kryminalnych w jednym z zielonogórskich parków. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który po badaniach zabrał mężczyznę do szpitala.

To nie pierwsze takie zdarzenie w służbie tych właśnie zielonogórskich dyżurnych. W ubiegłym roku, dzięki swojemu zaangażowaniu i szybkim działaniom uratowali życie młodej kobiety.

Zielonogórscy dyżurni młodszy aspirant Przemysław Dudzik oraz młodszy aspirant Pawłem Pępkowski już po raz kolejny mają satysfakcję, że doskonale wywiązali się ze swoich obowiązków, a dzięki swojemu zaangażowaniu i szybkości działania, świetnie wykonali najtrudniejsze zadanie - uratowali ludzkie życie.

Pamiętaj, kryzysy życiowe są przemijające, zawsze można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony