Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo dwóch kobiet

Data publikacji 30.09.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 42-latka podejrzanego o zabójstwo dwóch kobiet. Do zbrodni doszło na początku sierpnia tego roku w Gruszewni w powiecie kłobuckim. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. Sprawcy grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

O makabrycznej zbrodni informowaliśmy w ubiegłym miesiącu. 9 sierpnia oficer dyżurny kłobuckiej komendy został poinformowany o odnalezieniu ciała kobiety w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni. O zdarzeniu powiadomiła rodzina. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce oprócz ciała 48-latki, znaleźli też ciało 70-letniej matki kobiety. Już wstępne ustalenia stróżów prawa wskazywały na to, że do śmierci mógł się ktoś przyczynić. Czynności przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, których wspierali mundurowi z Kłobucka.

Śląscy kryminalni nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia ze zbrodnią. Zaczęli szczegółowo analizować ślady, które doprowadziły ich do sprawcy zabójstwa. Okazał się nim 42-latek. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj na terenie powiatu kłobuckiego. Nadzorujący śledztwo prokurator z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przedstawił mu zarzut zabójstwa, do popełnienia którego zatrzymany się przyznał. 42-latek złożył wyjaśnienia w sprawie oraz uczestniczył w wizji lokalnej.

  • zdjęcie przedstawia policjantów wykonujących czynności z zatrzymanym wewnątrz budynku
  • zdjęcie przedstawia policjantów wykonujących czynności z zatrzymanym w zaroślach
  • zdjęcie przedstawia policjantów wykonujących czynności z zatrzymanym w zaroślach
  • zdjęcie przedstawia policjanta wykonującego czynności z zatrzymanym wewnątrz budynku
  • zdjęcie przedstawia dom w nocy, oświetlony na potrzeby czynności wykonywanych przez policjantów
  • zdjęcie przedstawia policjantów wykonujących czynności z zatrzymanym w zaroślach

Opis filmu: film przedstawiający czynności z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.41 MB)

Opis nagrania: audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 144.55 KB)

Powrót na górę strony