Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmarł po wypadku w drodze na służbę. Cześć Jego pamięci!

Data publikacji 03.10.2022

Z głębokim smutkiem informujemy, że w wieku 48 lat zmarł w sobotę asp. Bartłomiej Bojanowski — wspaniały policjant, oddany przyjaciel, kochający mąż i tata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku policyjną rodzinę oraz bliskich. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składa bliskim wyrazy współczucia. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci...

Bartłomiej Bojanowski od 1999 roku dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy. Służbę rozpoczął 20 maja w Referacie Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Od 2001 roku służbę pełnił w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie III Policji w Częstochowie. Od 2010 roku codziennie z niebywałą starannością dochodził prawdy i sprawiedliwości w tamtejszym Zespole do spraw Wykroczeń.

28 września 2022 roku aspirant Bartłomiej Bojanowski w drodze na służbę uległ poważnemu wypadkowi drogowemu i w ciężkim stanie trafił do szpitala. W sobotę tuż po północy dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci naszego kolegi. Aspirant Bartłomiej Bojanowski odszedł na wieczną służbę...

Bartek z zaangażowaniem wypełniał słowa policyjnej roty. Przez 23 lata swojej służby pokazał, że dobrym policjantem może zostać tylko dobry człowiek. Każdy mógł liczyć na jego profesjonalizm, pomocną dłoń i duże wsparcie. Był człowiekiem, który zarażał wszystkich optymizmem i dodawał otuchy sprawiając, że nawet zły dzień stawał się dla każdego lepszy.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składa bliskim wyrazy współczucia.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci...

(KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony