Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwoje zatrzymanych, sześć kradzieży skuterów wykrytych

Data publikacji 04.10.2022

Patrolowcy zatrzymali parę 28-latków, która w nocy, w zaroślach demontowała skradziony chwilę wcześniej skuter. Jak się okazało, mężczyzna w przeciągu ostatniego miesiąca najprawdopodobniej ukradł jeszcze 6 innych skuterów. Elementy niektórych z nich mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli. Policjanci z wydziału mienia zgromadzili dowody i przedstawili parze zarzuty, kobiecie jeden, a mężczyźnie siedem, w tym jeden dotyczący posiadania narkotyków.

Około godziny 3.30 policjanci z patrolówki zauważyli dziwne poruszenie w zaroślach niedaleko stadionu. Po krótkiej obserwacji stwierdzili, że kobieta z mężczyzną demontują skuter.

Mundurowi zainterweniowali. Szybko okazało się, że rozkładany jednoślad został niedawno skradziony przez 28-latków z terenu Powiśla. Nieopodal funkcjonariusze znaleźli części od innych, też  poszukiwanych, skuterów. Mężczyzna w portfelu skrywał działkę mefedronu, a w plecaku posiadał narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw oraz elementy ze skradzionego skutera. Kobieta z mężczyzną zostali zatrzymali, a skutery i ich części zabezpieczone.

Sprawą i zatrzymanymi zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Dzięki posiadanym informacjom operacyjnym oraz po analizie spraw prowadzonych w wydziale ustalili, że mężczyzna na przestrzeni miesiąca dopuścił się łącznie sześciu kradzieży skuterów. Ostatniej dokonał wspólnie z zatrzymaną 28-latką.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy wydziału mienia przedstawili zatrzymanym zarzuty. Kobieta odpowie za kradzież, a mężczyzna za sześć kradzieży oraz posiadanie środków odurzających.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony