Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzina poinformowała, że 34-latka chce odebrać sobie życie. Błyskawicznie zareagowali policjanci

Data publikacji 04.10.2022

Złotoryjscy policjanci uratowali 34-latkę, która chciała sobie odebrać życie. Kobieta o swoim zamiarze poinformowała członka rodziny, który natychmiast powiadomił Policję. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy funkcjonariuszy, kobieta w porę została odnaleziona przez mundurowych, którzy otoczyli ją opieką.

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację od zaniepokojonego członka rodziny, że bliska jej osoba chce odebrać sobie życie. Zgłoszenie zostało potraktowane priorytetowo, a policjanci natychmiast rozpoczęli czynności. Utrudnieniem był brak informacji o miejscu, w którym 34-latka może przebywać. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Wiedzieli, że czas ucieka i muszą działać bardzo szybko. Sprawdzali te miejsca, w których istniało podejrzenie, że może przebywać kobieta. Ich doświadczenie, szybkie działania i współpraca między patrolami doprowadziły do odnalezienia 34-latki, która stała na skraju wzgórza. W porę została zauważona przez mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego oraz technika kryminalistyki. Pomoc ze strony funkcjonariuszy przyszła prawdopodobnie w ostatniej chwili.

Kobiecie została udzielona pomoc medyczna. Z powodu mocnego upojenia alkoholem, do czasu wytrzeźwienia został umieszczona w policyjnym areszcie, a następnie przekazana do specjalistycznej placówki medycznej.

Finał tej historii jest szczęśliwy, ale pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym
czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14:00-22:00
tel. 116 123

Bezpłatny Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży
czynny codziennie od godz. 12:00-2:00
tel. 116 111

Młodzieżowy Telefon Zaufania
tel. 192 88

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony