Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowała policjantom za zatrzymanie oszustów!

Data publikacji 07.10.2022

Do ryckiej komendy wpłynęły podziękowania od kobiety, która razem z mężem padła ofiarą oszustów metodą „na prokuratora”. Zmanipulowane przez oszustów małżeństwo myśląc, że współpracuje z organami ścigania, przekazało oszustom łącznie ponad 240 tysięcy złotych. Gdy seniorzy zorientowali się, że mogli zostać oszukani, zgłosili sprawę policji. Ryccy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami z Łęcznej i Kraśnika zatrzymali wówczas 26 latka i jego 38 letniego wspólnika. Została odzyskana także część pieniędzy. Teraz seniorka dziękuje mundurowym za szybkie i sprawne działanie policjantów.

Do przestępstwa doszło w maju b.r. 72-letni mieszkaniec powiatu ryckiego poinformował mundurowych, że telefonicznie skontaktował się z jego żoną mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator. W trakcie rozmowy poinformował 71-latkę, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Zmanipulowane  przez oszustów małżeństwo myśląc, że współpracuje z organami ścigania, dokonało kilkukrotnych wypłat swoich oszczędności w bankach. Seniorzy uzbieraną kwotę, łącznie ponad 240 tysięcy złotych, przekazali w umówionym miejscu i czasie. Gdy zorientowali się, że mogli zostać oszukani, od razu zgłosili sprawę policji.

Sprawą zajęli się ryccy kryminalni, którzy we współpracy z funkcjonariuszami z Łęcznej i Kraśnika pod koniec maja zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 38 lat. Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa. Na wniosek śledczych, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Policjanci odzyskali część wyłudzonych pieniędzy.

W dowód wdzięczności oszukana kobieta napisała list, który wczoraj wpłynął do ryckiej komendy, dziękując w nim  funkcjonariuszom za ich zaangażowanie i częściowe odzyskanie oszczędności.

(KWP w Lublinie  /kp)

Powrót na górę strony