Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł seniorowi

Data publikacji 07.10.2022

Policjant z Niska wracając po służbie do domu, zauważył mężczyznę idącego w kierunku rzeki San. Zachowanie seniora wskazywało, że jest on zdezorientowany, dlatego zatrzymał się, aby sprawdził czy nie potrzebuje on pomocy. Jak się okazało, 80-latek wyszedł z domu i nie był w stanie sam wrócić. Mężczyzna cały i zdrowy został przekazany swoim bliskim.

W środę, 5 października 2022 roku po godz. 22.00, policjant niżańskiego ogniwa ruchu drogowego, wracając do domu po zakończonej służbie, w rejonie obwodnicy Nisko-Stalowa Wola, zwrócił uwagę na zdezorientowanego mężczyznę idącego w kierunku rzeki San. Zatrzymał się i postanowił sprawdzić czy nie potrzebuje on pomocy.

Policjant ustalił, że 80-latek w ciągu dnia wyszedł z domu i zabłądził. Nie miał przy sobie telefonu i nie pamiętał drogi powrotnej do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusz poinformował o tym oficera dyżurnego. Jak się okazało, w tym samym czasie, do niżańskiej komendy zgłosili się zaniepokojeni najbliżsi seniora i zawiadomili o jego zaginięciu. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze zaopiekowali się seniorem, po czym całego i zdrowego przekazali pod opiekę rodziny.

Postawa niżańskiego funkcjonariusza po raz kolejny udowodniła, że policjantem jest się zawsze.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony