Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dron obserwował zachowania uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 07.10.2022

Przeprowadziliśmy kolejne działania z użyciem policyjnego drona na terenie Chełma. Obserwując skrzyżowania i przejścia dla pieszych z powietrza, ujawniliśmy wykroczenia związanie głównie z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu i jazdy rowerem po przejściu dla pieszych. Informacje o tym przekazywane były do patroli drogówki, które zatrzymywały kierujących do kontroli.

 

Film Nagranie z policyjnego drona.mp4

Pobierz plik Nagranie z policyjnego drona.mp4 (format mp4 - rozmiar 16.08 MB)

 

Jednym z ustawowych zadań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim jego uczestnikom. Do tego celu wykorzystują różne narzędzia, od ręcznych mierników prędkości i radiowozów wyposażonych w videorejestratory po policyjnego drona. Obserwacja z powietrza pomaga w szybkiej reakcji funkcjonariuszy na wykroczenie popełnione przez i wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na zdjęciu widzimy samochód osobowy który stoi na przejściu dla pieszy. Piesi muszą go omijać aby przejść na drugą stronę jezdni.

Tego typu działania z wykorzystaniem drona przeprowadzone zostały w środę w centrum Chełma. Kamera urządzenia obsługiwanego przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rejestrowała zachowania kierujących, rowerzystów i pieszych. W chwili zauważenia przez operatora wykroczenia, przedmiotowa informacja natychmiast przekazywana była do patroli drogówki, które zatrzymywały kierujących do kontroli.

Dwoje rowerzystów przejeżdża przez przejście dla pieszych.

W czasie działań dron zarejestrował kilkanaście wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych. Główne przewinienia to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i jazda rowerem po przejściu dla pieszych.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony