Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił na handlu kryptowalutami ponad 400 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 07.10.2022

Ponad 400 tysięcy złotych stracił 49-letni mieszkaniec Lublina, który chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Mężczyzna został sprawnie zmanipulowany przez przestępców, którzy wyłudzili od niego wszystkie oszczędności. Poszukujemy sprawców i apelujemy o rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych.

Do komisariatu 7. Policji w Lublinie zgłosił się 49-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami. Jak wyjaśnił policjantom, od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w waluty elektroniczne i nawiązał współpracę z jednym z brokerów. Ogłoszenie na temat możliwości inwestowania znalazł na znanym portalu społecznościowym. Przestępca początkowo wzbudził zaufanie 49-latka, który zaczął przekazywać coraz większe kwoty pieniędzy. Łącznie na konto oszustów trafiło ponad 400 tysięcy złotych. Po tym kontakt z brokerem się urwał.

Mundurowi badają sprawę i poszukują sprawców oszustwa. Jednocześnie apelujemy o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych. Nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta, jak też danych dotyczących kart płatniczych. Nie należy także instalować dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza jeśli wymaga tego rzekomy „doradca” inwestycyjny. Nie należy autoryzować przelewów, których sami nie wykonujemy. Jeśli podejrzewamy, że oferowana inwestycja jest nielegalna, nie należy brać w niej udziału, a o swoich przypuszczeniach powiadomić Policję.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony