Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z dożywotnim zakazem i niemal 4 ‰ „pod prąd” na autostradzie A2

Data publikacji 10.10.2022

„Pod prąd” na autostradzie, 3,71 promila alkohol we krwi, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Świebodzińscy policjanci zatrzymali 50-letniego kierowcę, któremu dalszą jazdę uniemożliwił kierowca ciężarówki w rejonie bramek na węźle autostradowym Jordanowo na trasie A2. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, grozi mu kara pozbawienia wolności do klat 5.

Wsiadając za kierownicę pojazdu, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Decydując się na kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, stwarzamy ogromne zagrożenie na drodze. Tym bardziej, kiedy poruszamy się po drogach, gdzie odbywa się wzmożony ruch przy dużej prędkości, i kiedy ilość spożytego przez nas alkoholu utrudnia nam chodzenie…

8 października, około godziny 2.00 w nocy świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierowcy na węźle autostradowym, który jest pod wpływem alkoholu. Na miejscu patrol zastał zaparkowany na poboczu pojazd osobowy marki Volkswagen, w którym pilnowany przez kierowcę ciężarówki siedział wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna. Miał bełkotliwą mowę i chwiejnie utrzymywał się na nogach. Z oświadczenia kierowcy ciężarówki, który zatrzymał się, by uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy, wynikało, że na węźle autostradowym mężczyzna zawrócił i pojechał „pod prąd”. Następnie zatrzymał się i na oczach świadków, wysiadł z auta, chwiejąc się, przesiadł się na miejsce pasażera. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że kierujący, 50-letni mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Odpowie również za złamanie przepisów Prawo o Ruchu Drogowym w związku z niebezpiecznym manewrem wykonanym na węźle autostradowym.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Zatrzymany samochód i radiowóz oznakowany
  • Zatrzymany samochód i radiowóz oznakowany
  • Zatrzymany samochód
Powrót na górę strony