Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy „Wywiadowcy” uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z okna

Data publikacji 10.10.2022

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej w Szczecinie uratowali 31 latka, który chciał skoczyć z dwunastego piętra jednego z wieżowców. Funkcjonariusze w porę ściągnęli go z okna. Mężczyzna został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego.

Dyżurny szczecińskiej policji po godzinie 18.00 odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował, że zamierza targnąć się na swoje życie. Po tej informacji desperat rozłączył się i nie odbierał telefonów, kiedy policjanci próbowali się z nim ponownie skontaktować. W obliczu poważnego zagrożenia dla życia człowieka funkcjonariusze podjęli działania poszukiwawcze. W wyniku podjętych czynności szybko ustalili dane mężczyzny. W międzyczasie zatelefonował ponownie na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej i poinformował, że wchodzi na 12 piętro jednego z wieżowców w pobliżu centrum miasta.

Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Choć kontakt z mężczyzną był utrudniony, akcja zakończyła się sukcesem. Ostatecznie policjanci, którzy dotarli do budynku ściągnęli mężczyznę z parapetu, wciągając na klatkę schodową. 31 latek został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania życia mężczyzny. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania szczecińskich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony