Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tucholscy policjanci pomogli kierowcy, który zasłabł za kierownicą

Data publikacji 11.10.2022

Policjanci z Tucholi pomogli 63-letniemu kierowcy, który zasłabł w trakcie jazdy. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast, zabezpieczyli miejsce, aby nie doszło do wypadku i monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki.

Wczoraj (10.10.2022) około godziny 13.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tucholi otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który zasłabł za kierownicą i blokuje ulicę Świecką w Tucholi. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. W aucie siedział mężczyzna, który miał sparaliżowane częściowo ciało i nie mógł się wysłowić. Policjanci od razu zorientowali się, że jego zachowanie może być związane z udarem. W pojeździe znajdowała się również żona 63-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli odpowiednio drogę, aby nie doszło do wypadku i udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej, kontrolując jego funkcje życiowe.

Na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia oraz strażacy z Tucholi. Kierowca z podejrzeniem udaru został przetransportowany do szpitala.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony