Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym uratował 15-latkę

Data publikacji 11.10.2022

Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, w dniu wolnym od służby zauważył 15-latkę, która siedziała na poręczy wiaduktu i wyglądała jakby zamierzała skoczyć. Policjant przekonał ją do zejścia z barierek. Dziewczyna była bardzo zdenerwowana. Niebawem na miejscu pojawiła się karetka i 15-latce udzielona została pomoc medyczna.

Wczoraj przed południem funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zauważył młodą osobę, która siedziała na poręczy wiaduktu przy ulicy Poniatowskiego w Lublinie. Policjant zaniepokoił się zaistniałą sytuacją i szybko podszedł bliżej. Jak się okazało, dziewczyna była bardzo zdenerwowana i wyglądała jakby chciała skoczyć. Funkcjonariusz ze spokojem zaczął z nią rozmawiać i umiejętnie przekonał ją by zeszła z barierek.

Niebawem na miejscu pojawiła się karetka i 15-latce udzielona została pomoc medyczna.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.

Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony