Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I miejsce legnickiej policjantki w Mistrzostwach Polski Policjantów w wyścigu kolarskim

Data publikacji 11.10.2022

W minioną niedzielę w Sobótce odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów w ramach X Wyścigu Kolarskiego Korona Kocich Gór-Memoriał im. Kornela Morawieckiego, który patronatem objął sam Pan Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski. W Mistrzostwach Polski Policjantów w kolarstwie szosowym wzięła udział legnicka policjantka - asp. szt. Ewelina Marczyk, która zdobyła I miejsce w kat. kobiety open.

W niedzielę 9 października w Sobótce odbył się X Wyścig Kolarski Korona Kocich Gór- Memoriał im. Kornela Morawieckiego organizowany w ramach cyklu wyścigów „Via Dolny Śląsk”, który patronatem objął sam Pan Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski. Wyścig był też okazją do zawodów kolarskich przedstawicieli służb mundurowych, między innymi Policji. W mistrzostwach Polski Policji wzięła udział legnicka policjantka asp. szt. Ewelina Marczyk, która zajęła I miejsce w kat. kobiety open.

Uczestnicy startowali w Sobótce ze Stadionu Miejskiego, trasa była ciężka i interwałowa, a momentami wietrzna.

Asp. szt. Ewelina Marczyk na co dzień pełni służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Od 20 lat ściga się w wyścigach kolarstwa górskiego. W tym roku rozpoczęła starty w wyścigach kolarstwa szosowego. Jej dotychczasowe
osiągnięcia to między innymi dwukrotny tytuł Mistrza Polski Policji w  kat. kobiety w maratonie MTB oraz dwukrotny tytuł Wicemistrza Polski Policji w kat. kobiety w maratonie MTB, a także zwycięstwo w wyścigu Policji „Rowerem na Śnieżkę” w kat. kobiety.

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony